Pirmoji mokykla Lapėse atidaryta 1927 m., ji buvo 4 skyrių. Patalpos mokyklai parinktos didžiuliuose mediniuose parapijos namuose. Vėliau mokykla perkeliama naujus, bet irgi medinius namus (dar tebestovinčius priešais parduotuvę). 1935 m. kunigas J. Juodeika įsteigė biblioteką – skaityklą. Pirmieji mokyklos mokytojai – Butrimaitė ir Tumasionis.

1938 m. pastatytas nauja medinė dviaukštė mokykla. Mokiniai mokėsi 6 skyriuose. Klasės buvo pirmame aukšte, mokytojai gyveno antrame. Mokyklos aplinka apsodinta medžiais, dekoratyviniais krūmais.

1945 m. mokykla išplėsta ir pertvarkyta į progimnaziją, 1950 m. ji jau septynmetė, nuo 1961 m. –aštuonmetė, o nuo 1988 m. – devynmetė mokykla. Nuo 1993 m. Lapių miestelyje veikia pagrindinė mokykla.

Lapių mokyklai įvairiais metais vadovavo J. Kvedaras, V. Dragūnas, J. Bartkienė, A. Povilaitis, J. Navakauskienė, S. Janulienė, A. Gurskas, 1975–2002 m. – L. Sudikienė, šioje mokykloje žengusi pirmuosius pedagoginius žingsnius. Ji, būdama be galo darbšti, energinga, subūrė darnų ir kūrybingą kolektyvą.

Mokykloje dirbo daug aktyvių, iniciatyvių pedagogų. Pagarbos yra nusipelniusios ilgametės pagrindinių klasių mokytojos M. Daunorienė, E. Kurutienė, J. Juknevičienė, su meile ir pedagoginiu reiklumu mokiusios mažylius. Ryškų pėdsaką mokykloje paliko V. Lazauskas, L. Aukštuolytė, D. Arminaitė, D. Cinaitienė, V. Gruzdys. Darbščios kūno kultūros mokytojos R. Grainienės vadovaujami sportininkai visą dešimtmetį garsino Lapių mokyklą Kauno rajone.

Nepaprastai gabi direktoriaus pavaduotoja N. Nazarovaitė tapo kolektyvo metodinio brandumo simboliu. Į pedagoginį darbą įdėjo visą savo sielą, visą širdies šilumą. Mokytojas lituanistas, Lietuvos kraštotyros draugijos garbės narys B. Šukys parengė ne vieną kraštotyros veikalą apie Lapes, mokyklą. Mokyklą garsino ilgametė mokytoja J. Navakauskienė, prozininkė, sukūrusi trilogiją „Didžioji nuodėmė“, „Vilties šviesa“, „Atstumtoji“.

Į mokyklą sugrįžo buvę auklėtiniai – mokytojai J. Silenkovienė, S. Čiubelienė, L. Kaukėnienė, L. Gadeikis.

Lapės – miestelis prie Neries

Lapės – sena Vidurio Lietuvos gyvenvietė Kauno rajone. Archeoliniai radiniai Vanagėlių kaimo slėnyje, prie Neries, byloja, kad čia žmonių gyventa IV-V m.e.a. Vėliau gyvenvietė persikėlė ant aukšto ir stataus Neries upės kranto, kur buvo įkurtas Lapių dvaras, pastatyti pilies rūmai ir bažnyčia.

Lapių dvaras žinomas jau XVII a. Amžiams bėgant, keitėsi dvaro savininkai. 1939-1940 m. dvarą valdė Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Antanas Merkys. Dvaras tapo jo vasaros rezidencija, kurioje lankydavosi ir Prezidentas A. Smetona. A. Merkio atminimas įamžintas miestelyje.

1985 m. dvaro pastatai sudegė. Po dvejų metų jo vietoje iškilo didelis ir modernus statinys, kuriame įsikūrė Lapių ūkio administracija ir kultūros namai, o nuo 1995-ųjų veikė LNK televizija.

Istorinę Lapių praeitį mena pilies griuvėsiai. Kada ir kieno pastatyti pilies rūmai, tiksliai nežinoma, tačiau manoma, kad ji mūryta iš tokių pat plytų ir maždaug tokiu pat statybos būdu kaip ir Kauno pilis.

1639 m. pastatyta Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, turinti renesanso architektūros bruožų. Pamaldos lietuviškai pradėtos laikyti tik 1926 m.

1928 m. Lapių šaulių būrys pastatė paminklą Lietuvos nepriklausomybės 10-mečiui paminėti.

Akmeninis paminklas iškilo aikštėje priešais bažnyčią, tarp dviejų ąžuolų. Jo viršuje buvo kryžius, o žemiau – Vytis ir įrašas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę 1918-1928“. Tik du ąžuolai ilgą laiką priminė sovietmečiu nugriauto paminklo vietą. 2010 m. jis atstatytas.