04 birželio, 2021

Birželio 2 d. 3b, 1a ir 2b klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“. Edukacijos pradžioje mokiniai sužinojo, kaip iš nendrių pasigaminti skudutį ir birbynę. Paskui edukacijos vadovas pakvietė mokinius išbandyti senovinius žaidimus.
Edukacinės programos metu mokiniai susipažino su tradiciniais (judriaisiais) lietuvių liaudies žaidimais ir pramogomis, jų įvairove. Dalyvavo individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse.

Lietuvių liaudies žaidimai paprasti ir visiems prieinami: nereikalauja sudėtingų įrankių bei prietaisų.
Pagrindinis Lietuvių liaudies žaidimų įrankis buvo lazda. Lazda buvo artimas didžiojo žaidimų sumanytojo piemenėlio pagalbininkas.
Neatsitiktinai ir edukacinėje programoje gausu žaidimų su lazdomis: „Rekežio nuvertimas“, „Išstūmimas iš rato“, „Fechtavimas lazdomis“, „Svarstyklės“, „Apsivertimas aplink lazdą“, „Šuolis per lazdą“, „Rankų jėgos bandymas“ ir kt. Ypač sudomino populiarūs žaidimai: „Vilkeliai“, estafetė su klumpėmis, „Meškeriotojas“, „Lindimas per lanką“. Drąsiausieji išbandė vaikščiojimą kojūkais..
Pagrindinis programos tikslas- siekti dvasinio ir fizinio tobulėjimo , ugdyti teigiamą ir kūrybišką santykį į etninę kultūrą.