16 birželio, 2023

Birželio 6-9 dienomis Lapių pagrindinės mokyklos mokytoja Lena Chomenkienė dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ kontaktiniame seminare naujokams (KA122-SCH and KA210-SCH) „Klimato kaita ir aplinkos tvarumas: darbas su vaikais nuo 6 iki 15 metų“ („Contact seminar for newcomers (KA122-SCH and KA210-SCH): „Climate change and environmental sustainability”: work with children between 6 to 15”) Norvegijoje, Alesund miestelyje. Erasmus+ seminare dalyvavo 34 atstovai iš 13 Europos šalių: Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Olandijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Graikijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos Respublikos ir ,žinoma, Norvegijos.

Pirmą seminaro dieną organizatoriai pristatė Erasmus+ programos prioritetus, tikslines grupes projektams vykdyti (KA210 ir KA122), supažindino su sėkmingai įvertintais projektais bei Norvegijos mokyklų sistema. Seminaro metu dalyviai grupėse aptarė aktualias projektų temas, ieškojo naujų projekto tematikų, kurios atspindėtų seminaro problematiką. Vėliau, atrinkus įdomiausias ir aktualiausias temas, dalyviai vėl pasidalino į naujas grupes ir tuomet jau kūrė  projekto eskizą pagal pateiktus kriterijus.

Antrą seminaro dieną aplankėme Sula pagrindinę ir Langevåg pradinę mokyklas. Mokyklos mokiniai pasitiko projekto dalyvius pasisveikindami visomis dalyvių šalių kalbomis. Pasirodo, kad šioje mokykloje mokosi ir mokinių iš Lietuvos. Mokyklos direktorius Lars Johansen maloniai aprodė naujos, tik 10 metų senumo mokyklos patalpas, pasidžiaugė gražiomis  šiuolaikiškomis erdvėmis bei įrengimais. Tą dieną pradinių klasių mokinių darbo tema buvo „Scream“ pagal žymaus dailininko Edmundo Muncho paveikslą. Po pietų projekto dalyviai toliau dirbo komandose  ir kūrė projektų eskizus.

Paskutinę seminaro dieną dalyviai pristatė savo projektų eskizus, pasidalino mintimis apie laiką Norvegijoje, Alesund miestelyje, ir ,kas svarbiausia, pasikeitėme kontaktais, kad ateityje galėtumėme toliau bendradarbiauti, rašyti bendrus projektus ir aktyviai dalyvauti Erasmus+ veiklose bei projektuose. Visi dalyviai išvyko pasisėmę naujos patirties, įgavę naujų žinių bei susiradę įdomių ir kūrybingų kolegų iš visos Europos.