28 rugsėjo, 2021

Rugsėjo 17 dieną mūsų mokyklos aštuntokai lankėsi Europos geografiniame centre ir Lietuvos geologijos muziejuje.
1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai nustatė, kad Europos geografinis centras yra Lietuvoje, 26 km į šiaurę nuo Vilniaus. Europos geografinį centrą puošia garsaus lietuvių skulptoriaus Gedimino Jokūbonio kompozicija, skirta Lietuvos įstojimui į ES pažymėti, – balto granito kolona, kurios viršų juosia žvaigždžių karūna.

Lietuvos geologijos muziejuje, Vievyje apžiūrėjome iš įvairių Lietuvos vietovių atgabentus lauko riedulius – iš viso 552. Tai kontinentinio apledėjimo palikuonys, prieš 20-12 tūkst. metų ledynų atvilkti iš Skandinavijos šalių, Baltijos jūros dugno, Alandų salų bei kitų vietų.
Vėliau klausėme geologo įdomaus pasakojimo apie uolienas modernioje kernotekoje. Vievyje saugomas išgręžtas virš 2 km gylio gręžinio kernas. Tai giliausias gręžinys Lietuvos teritorijoje. Kernas – cilindrinis uolienos stulpelis, gaunamas gręžiant koloniniu gręžimu. Jis yra tos vietos geologinis metraštis bei pagrindinis geologinės informacijos šaltinis.