Lapių pagrindinė mokykla
Kauno r. Lapių pagrindinė mokykla
09 rugsėjo, 2021

Nuo pavasario mokykloje įgyvendinamas projektas “Kauno rajone gyventi gera”.
Birželio mėnesį viena diena buvo skirta tiriamiesiems darbams. Septintokai tyrė augalus, žydinčius mūsų pievose. Daugiausia rasta notrelinių šeimos augalų: baltažiedė ir raudonžiedė notrelė, šlamutis. Mokiniai nagrinėjo rastų augalų morfologiją, ieškojo ir fotografavo žiedus ir žiedynus, stiebų ir lapų formas. Pavasarinėse pievose ieškota ir varliagyvių. Lietuvoje gyvena 13 varliagyvių rūšių, mūsų seniūnijoje rastos net 3 rūšys. Pradėjus lyti tiriamieji darbai perkelti į biologijos kabinetą. Pirmiausia palyginti Lietuvos spygliuočių kankorėžiai ir spygliai.  Lietuvoje auga 3 spygliuočių rūšys: paprastoji eglė, paprastoji pušis ir paprastasis kadugys. Vėliau su mikroskopais  tyrinėti augalų ir gyvūnų audiniai.

Birželio 14 d.  6-7 klasių mokiniai dalyvavo integruotose veiklose. Nukeliauta  į Salių kaime esančią spaustuvę  „ab“. Pakeliui sustota pailsėti prie Lantainių piliakalnio.  Mokiniai  žaidė aktyvius žaidimus, buvo išmėgintas diskgolfas, kuris buvo įsigytas už projekto pinigus. Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta diskus į specialius krepšius. Istorijos mokytoja priminė, kas yra piliakalniai, kokia Lantainių piliakalnio istorija.  Spaustuvėje „ab” sodybos šeimininkė papasakojo apie spaustuvės įkūrimą, buvome palydėti į požemį, kur mokiniai pamatė, kokiomis sąlygomis spausdinta pogrindinė literatūra.

O  naujus mokslo metus 7-8 klasių mokiniai pradėjo išvyka į Vilkiją į Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų, įkurtą buvusioje klebonijoje. Tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje. Manoma, kad šiam namui yra daugiau kaip 300 metų. Muziejaus direktorius A. Sniečkus papasakojo apie gerai žinomus lietuvių kūrėjus ir garsiausią lietuvių tautosakininką ir etnografą Antaną Jušką. Muziejus sužavėjo eksponatų gausa. Pasisvečiavę muziejuje pasivaikščiojome po miestelį, Nemuno pakrante, keldamiesi keltu per Nemuną grožėjomės Vilkijomis apylinkėmis. Sužinojome, kas sieja garsųjį amerikiečių džiazo muzikantą L. Amstrongą su šiuo miesteliu, kodėl pati gražiausia Vilkijos aikštė pavadinta jo vardu. Išvykos pabaigoje pakilome į kalną, ant kurio pastatyta nepaprastai graži Vilkijos bažnyčia. Istorijos mokytoja papasakojo šio miestelio bei bažnyčios istoriją

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.