29 lapkričio, 2021

2021 m. lapkričio 18 d. 12 val., po dvejų metų pertraukos, įvyko vienuoliktasis mokinių tapybos darbų konkursas ,,Rudens natiurmortas 2021“, kurį organizavo Kauno r. Lapių pagrindinė mokykla ir Kauno rajono švietimo centras. Konkurso globėjas – A. Makūnienės labdaros ir paramos fondas, socialinis rėmėjas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Konkurso sumanytoja ir iniciatorė, dailės ir technologijų mokytoja ekspertė Dalia Audėjaitienė.

Į konkursą susirinko 60 mokinių iš 21 Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigos. Moksleiviai ir juos ruošusieji mokytojai atvyko iš Jurbarko, Raseinių, Kėdainių, Vilkaviškio, Prienų, Kauno rajono ir Kauno miesto gimnazijų. Lapių pagrindinės mokyklos viešosios erdvės ir aktų salė tapo jaunųjų dailininkų kūrybinėmis dirbtuvėmis, kvepiančiomis dažais bei ore sklandančiu susikaupimu ir kūrybiniu jauduliu. Mokiniai, atsižvelgiant į jų amžių, per tris valandas turėjo nutapyti jų grupei pateiktą užduotį – natiurmortą su galimybe nutapyti laisvai pasirinkta tapybos technika.

Pasibaigus užduoties atlikimo laikui, mokiniai ir mokytojai su rezultatų laukimo nuotaika išvyko į namus. Jaunųjų dailininkų darbus pasiliko vertinti penkių vertintojų komisija, vadovaujama Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dėstytojo, tapytojo Petro Lincevičiaus.
Baigiamasis šio konkurso renginys – nugalėtojų apdovanojimas šventė ir parodos atidarymas vyko lapkričio 26 d. 15 val. Kauno r. Lapių pagrindinėje mokykloje. Renginyje dalyvavo konkurso nugalėtojai, juos ruošusieji mokytojai bei konkurso rėmėjai, vertinimo komisijos nariai.
Konkurse dalyvavo ir nugalėtoja tapo mūsų mokyklos 6a klasės mokinė Milana Židanavičiūtė Diplomas I vieta {5-6 klasių grupėje), 8a klasės mokinė Vakarė Kaukėnaitė Diplomas III vieta (7-8 klasių grupėje), 7b klasės mokinė Emilė Morkunaitė Nominacija už nuotaiką (7-8 klasių grupėje). Sveikiname konkurso nugalėtojas.