14 gegužės, 2022

Gegužės mėnesio 6d. Kauno r. Lapių pagrindinėje mokykloje vyko projektas „Tvarių miestų bendruomenės”, kurio metu 6 klasių mokiniai susipažino su tvariaja energetika ir atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

Projekto metu dalyviai:

• Analizavo neatsakingo vartojimo padarinius ir prognozavo, kaip artimiausiu metu keisis pasaulis.
  • Išsiaiškino, kaip gali sutaupyti energijos, ir išmoko užprogramuoti judesio jutiklį.
  • Susipažino su atsinaujinančiais energijos ištekliais ir sukonstravo vėjo jėgainę.

Iškilusias ekologines problemas mokiniai sprendė praktiškai – sujungė elektronikos komponentus ir programavo valdiklį, kuriuos suteikė renginio rėmėjas „Elektromontuotojas”.

Kiti šio renginio rėmėjai, stalo žaidimų klubas „LevelUp Games”, įteikė dovanas mokiniams, už efektyviausius problemų sprendimus. Taip pat 6a ir 6b klasės laimėjo edukacinę ekskursiją, kurios metu atvykę mokiniai susipažins su stalo žaidimų istoriją, bei išbandys pasirinktus stalo žaidimus.

Renginio organizatoriai ir dalyviai dėkoja Kauno Technologijos universiteto, elektros ir elektronikos fakultetui už dovanas kiekvienam mokiniui ir pagalbą, ruošiant ateities inžinierius.