19 birželio, 2021

Birželio 18 dieną stovyklautojai apsilankė pačioje gražiausioje vietoje Kauno rajone- Raudondvaryje, kur prasidėjo nepaprastai turininga kelionė į garsios Tiškevičių giminės istoriją. Tik atvykus į dvarą, mus pasitiko jo šeimininkė grafienė Rozalija. Papasakojusi apie dvaro istoriją, pastatus, nerūpestingą senovės didikų gyvenimą ir pramogas, grafienė nuliūdo. Pasirodo, dingo jos brangenybės ir papuošalai!

Ir, kaipgi ji, tokia nepasipuošusi, turės priiminėti netrukus vasarai atostogauti atvyksiančius kilmingus svečius? Vaikai mielai sutiko pagelbėti Rozalijai ir pasisiūlė surasti lobį.Taigi, susiskirsčius į tris komandas, prasidėjo edukacinė- žaidybinė programa “Tiškevičių aukso skrynios beieškant”. Stovyklautojai beveik dvi valandas po visą dvaro teritoriją ieškojo paslėptų vokų su užduotimis ir užuominomis, turėjo prisiminti, ką pasakojo grafienė- kur yra rojaus sodas, kuriame buvo auginamos citrinos ir apelsinai, medžiais karstėsi beždžionėlės, o pavėsyje ilsėjosi du krokodilai, kur yra arklidės, tarnų namai ar ledaunė. Taip pat vaikai išmoko pasisaugoti ir vengti pavojingų vietų, nepapuolant meškoms į nasrus ar nenugarmant skardžiu į Nevėžį. Tik paeiliui atlikus visas septynias užduotis, pagaliau pavyko surasti Tiškevičių aukso skrynią. Tačiau, jai atrakinti taip pat prireikė sumanumo – teko suvesti daugiaženklį kodą, atrakinti grandines ir suprasti senovinės skrynios atrakinimo mechanizmą. Spynai atsidarius, vaikai pamatė pilną skrynią saldumynų- rankų darbo ledinukų. Pavargę, tačiau turiningai, judriai ir linksmai praleidę laiką gryname ore, pasisėmę žinių, patyrę vieną iš didikų pramogų- lobio ieškojimą, laimingi stovyklautojai vaišinosi saldumynais, atsisveikino su grafiene Rozalija, palinkėdami dvarui klestėjimo ir ilgų gyvavimo metų.