04 spalio, 2021

Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena – kartu su Europos Komisija – nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet. Šiais metais sukako 20 metų, kaip puoselėjama kalbų ir kultūrų įvairovė Europoje, t.y. 20 kartą minima ir švenčiama Europos kalbų diena.

800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti kuo daugiau kalbų. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

Ši diena paminėta ir mūsų mokykloje organizuojant įvairias netradicines veiklas užsienio kalbų  pamokose. Rugsėjo 23 – 24 dienomis anglų kalbos pamokose 5 ir 6 klasių mokiniai mokėsi pasisveikinti įvairiomis Europos kalbomis, dalyvavo viktorinose. Septintokai dirbdami grupėse kūrė ir pristatė plakatus apie savo svajonių šalį, kurioje norėtų gyventi. O devintokams vyko integruota rusų kalbos ir dailės pamoka „Gželio porcelianas“. Moksleiviai buvo supažindinti su porceliano atsiradimo istorija, gamyba, raštų ypatumais. Dailės pamokose devintokai patys bandė piešti Gželio raštus.