11 spalio, 2021

Vėlų spalio 1-osios vakarą 7-8 klasių mokiniai rinkosi į žygį „Pažink Lapes“. Renginys – vienas iš projekto „Kauno rajone gyventi gera“ veiklų. Šįsyk maršrutas buvo skirtas susipažinti su Lapių apylinkių dvarais ir dvareliais. Daug duomenų apie egzistavusius mūsų apylinkėse dvarus nėra išlikę. Vėlų vakarą pasiekėme buvusio Agnapolio dvaro teritoriją. Išlikęs tik vienas šio dvaro pastatas. Istorijos mokytoja papasakojo apie šį dvarą, jo istoriją.

Grįždami stabtelėjome prie Smiltynų kaimelio. Gamtos mokytoja papasakojo apie kitus mūsų apylinkių dvarelius, apie kuriuos sužinota iš senųjų mūsų apylinkių gyventojų. Iki šiol išlikę Šatijų dvaro pastatai, pasirodo buvęs ir Lapių dvaras, Vanagėlių, Stavidvario, Sukulausko, Vadausko dvaras arba Podembė, Michelkevičiaus dvaras.