29 balandžio, 2021

Balandžio 20 dieną penktokams apie Afrikos gamtą ir muziką pasakojo geografijos ir muzikos mokytojos. Virtualiai keliaudami po paslaptingąjį žemyną mokiniai susipažino su dykumų, savanų ir džiunglių biosfera bei sužinojo apie Afrikos gamtos stebuklus – Viktorijos krioklį, Sacharos dykumą, Stalo kalną ir kt. Mokiniai žiūrėdami vaizdo įrašus klausė Afrikai būdingų muzikos garsų. Vėliau muzikos mokytoja Sonata Fomkina pasakojo apie tradicinius muzikos instrumentus: balafoną, mribą, korą ir donno.

Afrikoje menas groti perduodamas iš kartos į kartą, taip išlaikomos čiabuvių savitos kultūrinės ir muzikinės tradicijos. Pavyzdžiui, būgnų muzika vis dar atlieka socialinį vaidmenį, ji įsilieja į daugelį kasdienių bei šventinių situacijų ir afrikiečius lydi nuo mažų dienų.

Integruotos muzikos ir geografijos pamokos pabaigoje mokiniai atliko mokytojų paruoštą interaktyvų kryžiažodį bei pasidalino trumpa refleksija.